Často kladené dotazy:

Již od poloviny září jsou pro přihlášené a přijaté studenty k dispozici jejich pokoje. V případě, že budeš potřebovat ubytování ještě dřív, jistě to po osobní konzultaci s ředitelem nebude problém.

Formální večerka Na Baště není. Respektují se přiměřené večerní aktivity studentů. Snažíme se ale brát v ohled noční dobu ostatních spolubydlících, tak je vyžadováno aby po desáté hodině byla míra hluku v domě snížena na minimum.

Snídaně, obědy i večeře jsou pro každého bydlícího v ceně bydlení. Vášnivé kuchaře však nepotěší, že pro bydlící není přístupná žádná kuchyň. Na koleji je kuchyň zpřístupněná pouze externím pracovnicím, které vaří jídlo pro všechny.

Počet postelí je limitovaný, ale po domluvě s ředitelem vetšinou není problém zajistit kamarádovi přespání se snídaní. Ovšem přespávání kamarádek už tolerováno není.

Na studenty při přijímání na kolej nejsou kladeny žádné zvláštní požadavky. Ovšem každý rok je více zájemců než volných míst, proto se zájemci účastní osobního pohovoru. Zohledněn je především zájem o studium a osobní motivace zlepšovat se ve zvoleném studijním oboru. Tenhle požadavek vyplývá z cíle koleje, která by měla být hlavně studijní a formační.

Opus Dei, je osobní prelaturou katolické církve. Jejím posláním je šířit poselství o tom, že všichni lidé jsou povoláni ke svatosti, a poskytovat jim k tomu nezbytnou pomoc spočívající ve formaci a duchovním vedení.

Koleje, kde je duchovní formace poskytována prelaturou Opus Dei, mají ve světě téměř stoletou tradici, proto platí, že prakticky v každém z hlavních a velkých měst v Evropě i na jiných kontinentech podobnou studentskou kolej najdete.

Např.:  Dowina v Bratislavě a U Pálavy v Brně